Smart CV KSIĄŻKA

Smart CV Książka

Dla bardziej wymagających użytkowników polecamy Smart CV w formie książki 3D. Masz możliwość skorzystania z ponad 50 różnych efektów i animacji oraz 600 rodzajów czcionek Google. Na okładce możesz zamieścić swoje zdjęcia wraz z tagami opisującymi twoją osobę. Po otwarciu książki przechodzisz na stronę związaną między innymi z CV, portfolio, blogiem i danymi kontaktowymi.

Po zalogowaniu rozwiń i kliknij “Menu”:

 

1

Zostaniesz przeniesiony do Kokpitu. Kliknij “Ustawienia Smart CV”.

2

  1. Smart CV w 10 krokach:

Wyświetli Ci się:

3

Wystarczy, że uzupełnisz poszczególne pola zgodnie z instrukcjami na obrazku, a zamieszczone treści pojawią się w Twojej Smart CV Książce.

Inne zakładki będą opisane w kolejnych punktach (2-7).

Aby załadować grafikę, kliknij “Załaduj plik”, pojawi Ci się:

4

Możesz też dodać zdjęcie przez adres URL lub Bibliotekę mediów, o ile wcześniej załadowałeś tam pliki. Wystarczy, że przełączysz zakładkę.

Po wybraniu pliku kliknij “Wstaw do wpisu”

Krok 10A i 10B pozwala na dodanie treści do strony okładki przedniej oraz CV, referencji, dodanie zdjęcia do portfolio czy kontaktu.

Kliknij:

5

  1. Wejdź w edycję strony – innej niż Blog.

6

Zobaczysz tam pole Wprowadź tytuł oraz treść.

Uzupełnij je, zgodnie z instrukcją na zielonym polu.

7

Przy tworzeniu treści stron należy korzystać z gotowych kodów.

8

Kody zbudowane są z tagów, między którymi albo w których trzeba wstawić własny tekst. Do kodów została dodana przykładowa treść.

b) Aby dodać swoje grafiki na stronę Portfolio:

9

 

Aby dodać jedną grafikę na stronę portfolio, musisz dodać jeden wpis.

Dodaj nowy element do portfolio, korzystając z informacji na zielonym polu:

10

Określ typ: jeśli chcesz dodać same zdjęcia z krótkim opisem wybierz typ Lightbox obrazka wyróżniającego i wypełnij pole Krótki opis. W efekcie po kliknięciu na grafikę, widoczną na prawej stronie otwartej książki, zostanie ona wyświetlona na warstwie:

11

Jeśli wybierzesz typ Standard, uzupełnij pole treść korzystając z gotowych kodów. W tym wypadku każdy dodany wpis do portfolio będzie miał swoją podstronę.

– utwórz i zaznacz kategorię, aby podzielić portfolio na działy: zalecane szczególnie jeśli do portfolio dodasz więcej niż 20 grafik,

– dodaj treść: możesz tam wkleić dowolną liczbę grafik i tekstów

Dodawanie treści za pomocą kodów

Do tworzenia treści użyj kodów przypisanych do Portfolio.

Szerokość strony zawsze wynosi 12. Teraz za pomocą kodu Portfolio – kolumna szersza i węższa otrzymasz:

[column width=’8′]

treść

[/column]

[column width=’4′]

treść

[/column]

Oznacza to, że ta podstrona portfolio będzie podzielona na 2 kolumny, z których pierwsza będzie dwukrotnie szersza od prawej. W ten sposób możesz podzielić stronę na dowolną liczbę kolumn o dowolnych szerokościach. Suma szerokości musi wynosić 12.

2. LOGO

Logo graficzne

Zamiast logo tekstowego, które definiuje się w zakładce Smart CV W 10 KROKACH, możesz wybrać logo graficzne i wgrać odpowiedni plik. Będzie on wyświetlany na okładce przedniej. Plik nie powinien mieć dużej rozdzielczości. Po zapisaniu zmiany sprawdź, czy logo jest odpowiednio prezentowane.

Logo na stronie logowania

Twoim adresem logowania jest http://twojanazwa.smartcv.pl/admin. Na stronie logowania możesz wgrać własny plik. Grafika powinna mieć rozdzielczość 274px x 63px w formacie PNG. Zalecamy w grafice zastosować przezroczyste tło. Domyślnym logotypem jest logo WordPressa. Możesz także usunąć całkowicie logo ze strony logowania – nie będzie ani logotypu WordPressa, ani logotypu ręcznie zdefiniowanego.

Favicon

Wgraj plik ‚ico’ w wymiarach min. 16px x 16px.

Ikona dla urządzeń Apple: wgraj grafikę min. 145px x 145px, która będzie reprezentować favicon na urządzeniach Apple takich, jak iPod Touch, iPhone czy iPad.

3. BLOG

Dzięki szablonowi Smart CV Książka możesz także pisać bloga. Przejdź do zakładki Wpisy.

12

Wprowadź tytuł oraz treść. Możesz dodać również obraz wyróżniający (ikonę wpisu).

Co więcej, możesz wyświetlić lub ukryć Sidebar na stronie głównej bloga i stronach pojedynczych wpisów bloga. Aby sprawdzić te ustawienia, przejdź do zakładki Wygląd, kolejno Ustawienia Smart CV, a następnie Blog.

Sidebar jest to obszar, gdzie możesz dodać różne widgety/dodatki. W tym celu przejdź do zakładki Wygląd → Widgety i przeciągnij wybrane widgety na sidebar „Blog Sidebar”.

4. ANIMACJA

W tej zakładce możesz określić rodzaj animacji, a także wielkość nagłówków. Kiedy zaznaczysz opcję „Aktywuj klasyczny layout” wyłączysz efekt 3D swojego szablonu. Twoje Smart CV w klasycznym layoucie nadal będzie dostosowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, ale nie będzie miało efektu książki 3D.

5. STYL

*Czcionki

Po kliknięciu w odnośnik:

13

Możesz teraz edytować czcionki – logo, podtytułu, stron, treści, a nawet przycisku OTWÓRZ. Do wyboru masz aż 600 czcionek Google. Pamiętaj, nie wszystkie czcionki obsługują polskie znaki.

Możesz też zmienić tło.

14

*Dla bardziej zaawansowanych – Modyfikacja CSS

Możesz tutaj wkleić formuły CSS, aby zmodyfikować obecny szablon.

15

6. SIDEBAR

W zakładce Sidebar możesz tworzyć nowe sidebary. Tworząc strony możesz wybrać dla nich indywidualne sidebary. Każdy sidebar musi mieć swoją indywidualną nazwę. Ta nazwa nigdzie nie będzie wyświetlana. Utworzonych sidebarów nie można usunąć.

7. SEO

Włącz pola ustawień SEO – przy tworzeniu/edycji stron, wpisów i portfolio (na dole po prawej stronie) będą widoczne dodatkowe pola:

 

16

Opis:

Wstaw max. 150 znakowy tekst (wraz ze spacjami), który będzie wyświetlany w wynikach wyszukiwania w Google pod nazwą twojego Smart CV.

Słowa kluczowe

Wprowadź meta tagi, które będą opisywać twoje Smart CV. Meta tagi wspomagają pozycjonowanie strony ‚www’ w wyszukiwarkach typu Google, Bing czy Yahoo. Nie działa tutaj zasada, że im więcej meta tagów, tym lepiej.

Kod trackingowy

17

Możesz wprowadzić w tym polu np. kod śledzenia Google Analytics, dzięki czemu będzie mógł zbierać statystyki odwiedzin strony.


Copyright © 2019 · Smart MBC by ANW
x